O humanistyce cyfrowej. Wizyta prof. Alana Liu

Od 25 czerwca do 1 lipca gościem Laboratorium będzie znawca humanistyki cyfrowej, literaturoznawca oraz badacz mediów profesor Alan Liu z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Barbara. Wizyta profesora Liu odbędzie się w ramach programu Visiting Professors finansowanego przez Urząd Miasta Wrocław.

Profesor Liu jest autorem trzech książek: Local Transcendence: Essays on Postmodern Historicism and the Database, Chicago: University of Chicago Press, 2008; Laws of Cool: Knowledge Work and the Culture of Information, Chicago: University of Chicago Press 2004; Wordsworth: the Sense of History, Stanford: Stanford University Press, 1989. W 1998 roku założył centrum humanistyki cyfrowej na Uniwersytecie Kalifornijskim, co czyni go jednym z pionierów na tym polu badawczym. Obecnie pracuje nad monografią poświęconą krytycznym studiom nad infrastrukturą.

We wtorek 27 czerwca o godz. 17:00 profesor Liu wygłosi otwarty wykład pt. Key Trends in the Digital Humanities: How the Digital Humanities Challenge the Idea of the Humanities. Wykład odbędzie się w gościnnych progach Centrum Sztuki WRO, z którym Laboratorium współpracuje już kolejny raz.

Podczas swojej wizyty we Wrocławiu profesor Liu poprowadzi także seminarium naukowe zatytułowane Critical Infrastructure Studies. Zainteresowanych wzięciem udziału w seminarium prosimy o kontakt: laboratorium@uni.wroc.pl.