Stypendium Fulbrighta dla Aleksandry Kil

Członkini Laboratorium Aleksandra Kil została stypendystką prestiżowego Programu Fulbrighta (Fulbright Junior Advanced Research Award) i we wrześniu 2017 roku wyjedzie na półroczne stypendium do Stanów Zjednoczonych. W trakcie pobytu w USA będzie prowadzić badania do swojej pracy doktorskiej (Od humanistyki cyfrowej do analogowej. Poznanie humanistyczne w perspektywie zwrotu cyfrowego). Pierwsze sześć tygodni w USA doktorantka spędzi na Uniwersytecie Nowojorskim pod opieką specjalistki od historii mediów, profesor Lisy Gitelman. Potem uda się na Zachodnie Wybrzeże – miejscem odbywania dalszej części stypendium będzie Uniwersytet Kalifornijski w Santa Barbara. W tamtejszym centrum badawczym Transcriptions Center doktorantka będzie pracować pod okiem mentora, profesora Alana Liu.

fotografia wykorzystana w nagłówku: Komisja Fulbrighta