Wykład prof. Doroty Głowackiej „Tabu czy niewiedza? Przemoc seksualna jako oręż wojny i ludobójstwa”

Laboratorium Humanistyki Współczesnej Instytutu Kulturoznawstwa UWr. zaprasza na wykład prof. Doroty Głowackiej (University of King’s College, Halifax) pt. Tabu czy niewiedza? Przemoc seksualna jako oręż wojny i ludobójstwa.

Wykład odbędzie się we wtorek, 23.05, o godz. 18.00 w sali 208 (Szewska 36).

Współorganizatorem wydarzenia jest Uniwersytet SWPS.

Dorota Głowacka – profesor nauk humanistycznych na University of Kins’s College w Halifaxie. Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Wrocławskim. Doktorat z literatury współczesnej uzyskała na Uniwersytecie Stanowym Nowego Yorku w Buffalo. Zainteresowania badawcze: polityka pamięci, literatura i sztuka Holocaustu, relacje polsko-żydowskie, krytyczna teoria rasy, feminizm i studia genderowe. Redaktorka m.in. książki „Imaginary Neighbors: Mediating Polish-Jewish Relations after the Holocaust” (razem z J. Żylińską, 2007), a także numeru tematycznego czasopisma „Culture Machine” zatytułowanego „Community” (2006). Autorka książki „Disappearing Traces: Holocaust Testimonials, Ethics and Aesthetics” (2012). W Polsce właśnie ukazała się jej książka „Po tamtej stronie: świadectwo, afekt wyobraźnia”. Obecnie przebywa na stypendium w Mandel Center for Advanced Holocaust Studies, United States Holocaust Memorial Museum (Waszyngton).